wtorek, 2 grudnia 2014

Domy pasywne

Przygotowanie mieszkania do tynkowania


Jakość nałożonego tynku zaczyna się o wiele wcześniej niż nam się wydaję. Jeden materiał musi dobrze przylegać do drugiego. Ostatecznie to przecież słoma stanowi łóżko dla tynku glinianego więc musi być to zrobione porządnie. Tynk do drewna nie będzie się tak korzystnie kleił jakim sposobem do słomy toteż przejście z jednej struktury na kolejną musi być dobrze zaplanowane. W związku z takim, że oba materiały osiadają bądź pracują inaczej będzie się pojawiać wiele pęknięć na łączeniu dwóch struktur.Dlatego też warto się zastanowić jeszcze na etapie projektowania w jaki sposób rozwikłać kwestie konstrukcji szkieletowej.I będzie ona na tym adresem zewnątrz i wewnątrz albo jakim sposobem położymy glinę na drewnie. Najprościej na te fragmenty położyć siatkę metalową i plastikową z całkiem dobrym zakładem na słomę tak by rozłożyć pracę całego tynku.


Kiedy na ten moment jesteś gotowy do tynkowania ściany powinny być sztywne bądź solidne. Słupy drewniane powinny być pokryte siatką, która ściśle przylega do drewna tak by nie tworzyć nie potrzebnych pustek powietrznych bądź osłabiania konstrukcji.Wszelkie przerwy albo dziury powinny być wypełnione słomą, gdyż jako że nie uda się tego wypełnić gliną. Przykryj podłogi wewnątrz budynku tak by spadający tynk ich nie uszkodził.W tym momencie spójrz z perspektywy na swój postęp w pracach czy się uśmiechnij.


.

piątek, 26 września 2014

Projektowanie wnętrz

Pamiętaj, żeby zadbać także o wystój okien. Na parapecie postaw kwiaty doniczkowe-twój mały pokój będzie wydawał się bardziej przyjazny albo rodzinny. Kolejna sprawa to meble-postaraj się nie zagracać zbytnio albo tak już małego pomieszczenia dużą ilością mebli. Postaw na minimalizm.O ile otrzymujesz obawy, czy uda Ci się pochować wszelkie twoje rzeczy, opłaca się rozważyć zakup specjalnych organizerów np. Gustownych pudełek albo koszy. Zajmują niewiele miejsca, a ponadto przy aktualnym wyborze na rynku finansowym, nie będą tandetne albo idealnie wpasowują się w gust prawie każdego.


Kawalerki zazwyczaj maja tez malutkie, ciemne kuchnie.Aby dodać troszkę świtała do domy pasywne kuchni, tak ja w przypadku salonu zrezygnuj z ciemnych kolorów ścian. Zamiast tego,wybierz odcienie żółci, pomarańczy i zieleni. W przypadku kuchni, zdecydowanie atrakcyjniej sprawdzi się tapeta. Zmywalną tapetę prosto utrzymać w czystości, dzięki czemu może Ci posłużyć na wiele lat.


.

czwartek, 4 września 2014

Projektowanie wnętrz

Kolor biały zawsze budził skrajne emocje. Dla niektórych kojarzył się z nudą bądź klimatem sal szpitalnych, dla innych był nieograniczoną możliwością kreowania wnętrz. A chociaż biel nie musi być nudnym i pozbawionym uczuć kolorem, jak pokazuję to dzisiejszy świat projektowania wnętrz. Biały kolor użyty na ścianach bądź umeblowaniu naszego gniazdka wydaje się kolorem bardzo organicznym lub plastycznym, daje dużo możliwości organizowania przestrzeni, a w połączeniu z innymi kolorami daję wspaniałe efekty wizualne.Oprócz tego białe pomieszczenia dostarczają więcej światła czy tak zwanego powietrza we wnętrzu.Są także doskonałym sposobem na poszerzenie optyczne danego wnętrza czy dodania większej ilości świtała. Biel dla osób kreatywnych oraz dla klientów z kręgu sztuki (artystów, fotografików, projektantów mody ), staję się kolorem wyjściowym, kolorem mającym wiele możliwości lub ośrodka do przedstawiania przezeń świata wizualnego. Biały kolor sam w sobie kojarzy się z elegancją i prostotą, lekkością czy gwarancją dobrego smaku. Potrafi sam wieść prym w naszym wnętrzu- potrafi również być uzupełnieniem innych projektowanie wnętrz kolorów. Komponując nasze wnętrze powinnyśmy brać pod uwagę kolor biały w różnych jego odcieniach, da nam to opcję tworzenia nowych efektów kolorystycznych. Na uwagę zasługują też kontrastowo kolorystycznie, wszelkiego rodzaju dodatki do bieli, które wkomponowane w jej odcienie dodadzą smaczku lub odrobinę fantazji naszym pomieszczeniom. Biel lubi być otoczona kolorami nasyconymi takimi jak: czerń, granat, szarości, ostre karminy bądź kolory fuksji.Radzę pamiętać, aby nie przesadzić z ilością dodatków, gdyż to biel- ma tu grać pierwsze skrzypce. Kolor taki może być kolorem trochę zagadkowym i nieodgadnionym, wydaje się przed nami jeszcze dużo do odkrycia, dlatego też powinno się czerpać inspirację z tego koloru, abyśmy za każdym razem odkrywali jej walory na nowo. Polecam stosowanie bieli we wnętrzach bądź przy odrobinie zabawy tym kolorem można uzyskać wspaniały efekt końcowy! Bądźmy kreatywni w bieli!


.

wtorek, 12 sierpnia 2014

Aktualności

Podpisaliśmy umowę z jedną z największych giełd transportowych w Europie. domy drewniane Od aktualnie nasi klienci mogą w niesprawiający problemów czy szybki pomysł prezentować pozycje swoich pojazdów na mapach TimoCom. O szczegóły prosimy pytać nasz dział handlowy.Wkrótce przedstawimy detale tego rozwikłania.

niedziela, 10 sierpnia 2014

Projektowanie wnętrz

Kolor biały zawsze budził skrajne emocje. Dla niektórych kojarzył się z nudą czy klimatem sal szpitalnych, dla innych był nieograniczoną możliwością kreowania wnętrz. A chociaż biel nie musi być nudnym albo pozbawionym uczuć kolorem, w jaki sposób pokazuję to dzisiejszy świat projektowania wnętrz. Biały kolor użyty na ścianach lub umeblowaniu naszego gniazdka może być kolorem bardzo organicznym i plastycznym, umożliwia dużo możliwości organizowania przestrzeni, a w połączeniu z innymi kolorami daję wspaniałe efekty wizualne.Na dodatek białe pomieszczenia dostarczają więcej światła i tak zwanego powietrza we wnętrzu.Będą także idealnym sposobem na poszerzenie optyczne danego wnętrza bądź dodania większej ilości świtała. Biel dla osób kreatywnych i jeszcze dla ludzi z kręgu sztuki (artystów, fotografików, projektantów mody ), staję się kolorem wyjściowym, kolorem mającym wiele możliwości bądź ośrodka do przedstawiania przezeń świata wizualnego. Biały kolor sam w sobie kojarzy się z elegancją czy prostotą, lekkością czy gwarancją dobrego smaku. Potrafi sam wieść prym w naszym wnętrzu- potrafi też być uzupełnieniem innych kolorów. Komponując nasze wnętrze powinnyśmy brać pod uwagę kolor biały w wszelkiego typu jego odcieniach, da nam to opcję tworzenia nowych efektów kolorystycznych. Na uwagę zasługują też kontrastowo kolorystycznie, wszelkiego rodzaju dodatki do bieli, które wkomponowane w jej odcienie dodadzą smaczku bądź odrobinę fantazji naszym pomieszczeniom. Biel lubi być otoczona kolorami nasyconymi takimi jak: czerń, granat, szarości, ostre karminy albo kolory fuksji.Trzeba pamiętać, aby nie przesadzić z ilością dodatków, gdyż to biel- ma tu grać pierwsze skrzypce. Kolor ten wydaje się kolorem trochę zagadkowym czy nieodgadnionym, wydaje się przed nami jeszcze dużo do odkrycia, dlatego też należy czerpać inspirację z tego koloru, abyśmy za każdym razem odkrywali jej walory na nowo. Polecam stosowanie bieli we wnętrzach bądź przy odrobinie zabawy takim kolorem da się uzyskać wspaniały efekt końcowy! Bądźmy domy drewniane kreatywni w bieli!


.

niedziela, 27 lipca 2014

Projektowanie wnętrz

Kolor biały zawsze budził skrajne emocje. Dla niektórych kojarzył się z nudą lub klimatem sal szpitalnych, dla innych był nieograniczoną możliwością kreowania wnętrz. A chociaż biel nie musi być nudnym i pozbawionym uczuć kolorem, jak pokazuję to dzisiejszy świat projektowania wnętrz. Biały kolor użyty na ścianach bądź umeblowaniu naszego gniazdka wydaje się kolorem bardzo organicznym czy plastycznym, umożliwia dużo możliwości organizowania przestrzeni, a w połączeniu z innymi kolorami daję wspaniałe efekty wizualne.Dodatkowo białe pomieszczenia dostarczają więcej światła albo tak zwanego powietrza we wnętrzu.Są także doskonałym pomysłem na poszerzenie optyczne danego wnętrza lub dodania większej ilości świtała. Biel dla osób kreatywnych i jeszcze dla osób z kręgu sztuki (artystów, fotografików, projektantów mody ), staję się kolorem wyjściowym, kolorem mającym wiele możliwości albo ośrodka do przedstawiania przezeń świata wizualnego. Biały kolor sam w sobie kojarzy się projektowanie wnętrz z elegancją i prostotą, lekkością bądź gwarancją dobrego smaku. Potrafi sam wieść prym w naszym wnętrzu- potrafi też być uzupełnieniem innych kolorów. Komponując nasze wnętrze powinnyśmy brać pod uwagę kolor biały w wszelkiego typu jego odcieniach, da nam to możliwość tworzenia nowych efektów kolorystycznych. Na uwagę zasługują też kontrastowo kolorystycznie, wszelkiego rodzaju dodatki do bieli, które wkomponowane w jej odcienie dodadzą smaczku albo odrobinę fantazji naszym pomieszczeniom. Biel lubi być otoczona kolorami nasyconymi takimi jak: czerń, granat, szarości, ostre karminy bądź kolory fuksji.Powinno się pamiętać, aby nie przesadzić z ilością dodatków, gdyż to biel- ma tu grać pierwsze skrzypce. Kolor ten może być kolorem trochę zagadkowym albo nieodgadnionym, bywa przed nami jeszcze dużo do odkrycia, z tego powodu trzeba czerpać inspirację z tego koloru, abyśmy za każdym razem odkrywali jej walory na nowo. Polecam stosowanie bieli we wnętrzach albo przy odrobinie zabawy tym kolorem można uzyskać wspaniały efekt końcowy! Bądźmy kreatywni w bieli!


.

poniedziałek, 21 lipca 2014

Budowa krok po kroku!

Decyzję o wyborze technologii budowy GTL-Service : Reklama domu trzeba podjąć w jaki sposób najwcześniej. Później możliwa bywa oczywiście zmiana technologii na etapie adaptacji projektu, opłaca się jednak pamiętać, że jest to trudna, a co za tym idzie, kosztowna praca architekta, która może znacząco podnieść cenę, jaką zapłaciliśmy za gotowy projekt.


Domy murowane


.

sobota, 15 marca 2014

Projektowanie wnętrz: wielka szansa!

Kolor biały zawsze budził skrajne emocje. Dla niektórych kojarzył się z nudą i klimatem sal szpitalnych, dla innych był nieograniczoną możliwością kreowania wnętrz. A chociaż biel nie musi być nudnym bądź pozbawionym uczuć kolorem, jakim sposobem pokazuję to dzisiejszy świat projektowania wnętrz. Biały kolor użyty na ścianach czy umeblowaniu naszego gniazdka bywa kolorem bardzo organicznym czy plastycznym, ma w ofercie dużo możliwości organizowania przestrzeni, a w połączeniu z innymi kolorami daję wspaniałe efekty Dom na małą działkę wizualne.Na dodatek białe pomieszczenia dostarczają więcej światła czy tak zwanego powietrza we wnętrzu.Będą także idealnym pomysłem na poszerzenie optyczne danego wnętrza albo dodania większej ilości świtała. Biel dla ludzi kreatywnych i jeszcze dla klientów z kręgu sztuki (artystów, fotografików, projektantów mody ), staję się kolorem wyjściowym, kolorem mającym wiele możliwości czy ośrodka do przedstawiania przezeń świata wizualnego. Biały kolor sam w sobie kojarzy się z elegancją albo prostotą, lekkością i gwarancją dobrego smaku. Potrafi sam wieść prym w naszym wnętrzu- potrafi również być uzupełnieniem innych kolorów. Komponując nasze wnętrze powinnyśmy brać pod uwagę kolor biały w wszelkiego typu jego odcieniach, da nam to opcję tworzenia nowych efektów kolorystycznych. Na uwagę zasługują też kontrastowo kolorystycznie, wszelkiego rodzaju dodatki do bieli, które wkomponowane w jej odcienie dodadzą smaczku lub odrobinę fantazji naszym pomieszczeniom. Biel lubi być otoczona kolorami nasyconymi takimi jak: czerń, granat, szarości, ostre karminy lub kolory fuksji.Z reguły pamiętać, aby nie przesadzić z ilością dodatków, gdyż to biel- ma tu grać pierwsze skrzypce. Kolor ten jest kolorem trochę zagadkowym bądź nieodgadnionym, bywa przed nami jeszcze dużo do odkrycia, z tego powodu opłaca się czerpać inspirację z tego koloru, abyśmy za każdym razem odkrywali jej walory na nowo. Polecam stosowanie bieli we wnętrzach albo przy odrobinie zabawy takim kolorem można uzyskać wspaniały efekt końcowy! Bądźmy kreatywni w bieli!


.

piątek, 21 lutego 2014

Domy pasywne

Miękkie krawędzie straw bali będą piękne lub praktyczne. Pozwalają dookoła okna wpuścić więcej światła przy okazji zmiękczając kontrast i generują grę jak zrozumieć działkę i naturę projektowania domu światła. Te łuki albo krzywizny będą relatywnie banalne do osiągnięcia albo wprowadzają piękny albo oryginalny efekt do mieszkania.Na dodatek tynkowanie gliną może być tak zrozumiałe i przyjemne, że aż szkoda tego nie przeznaczyć. Nie dość, że pięknie wygląda to dobrze trafia na skórę dłoni.


Kiedy używasz metalowej siatki wspomagającej łączenie tynku glinianego ze słomą, tworzenie łuków wydaje się dość proste. Siatka sama w sobie zachowuje się jak słoma albo poddaje się do wskazanego kształtu. Luźne źdźbła będą umieszczone za nią nim całość zostanie przybite do konstrukcji drewnianej lub uformowane. Dla niektórych kształtów wokół okien bądź drzwi prawdopodobnie będzie konieczna znaczna listewka zabezpieczająca.


.

niedziela, 2 lutego 2014

Budowa krok po kroku?!

Po pierwsze zrezygnuj z projektu gotowego. Oglądasz tysiące projektów w katalogach. Wiele domów aż się bądź podoba, ale będą za duże na działkę, inne projektowane specjalnie na wąskie działki, posiadają okna nie z tej strony co potrzeba, lub garaż w miejscu gdzie by pasował nam ogród. W zamian za to opłaca się zatrudnić architekta.Aż w bardzo nietypową działkę wrysuje dom o optymalnym rozmiarze, a co równie ważne z najlepszym ustawieniem względem stron świata, i optymalnie umiejscowionym wejściem.Tylko w taki sposób możemy na 100% przeznaczyć daną nam przestrzeń.


To co się da wyrzuć na zewnątrz. Prawdziwym pożeraczem miejsca są kominy. Aby spełnić wymagania odnośnie wentylacji, i dodatkowo odprowadzania spalin czy dymu, budujemy wielkie, wielo-przewodowe instalacje które zajmują o wiele miejsca. Dla mieszkania na trudnej działce będzie najlepszy komin poprowadzony na zewnątrz budynku. Nie wlicza się on do powierzchni zabudowy, a kilka dodatkowych centymetrów mamy prawo przeznaczyć na dodatkową szafkę w kuchni, i na wygodną wannę.


Zrezygnuj z okapów.Bywa to następny element wliczający się do powierzchni zabudowy. Wysunięty kawałek dachu, który ma niby zabezpieczać ścianę przed opadami deszczu, zjada nam żarłocznie kawał miejsca w środku budynku. Przy lukaszgorka2010 obecnych technologiach elewacyjnych, obawa przed zalewaniem ściany wodą wydaje się być przesadzona. Bardzo rzadko widzi się okapy w blokach, bądź budynkach użyteczności publicznej. Deweloperzy nieźle wiedzą jakim sposobem maksymalnie przeznaczyć przestrzeń.